آموزش طراحی طبیعت بی جان

آموزش طراحی پایه با مداد

آموزش طراحی از پایه با مداد!

 ساده ، آکادمیک و اصولی بیاموزید!

آموزش طراحی طبیعت بی جان

امکان رفع اشکال با استاد!

 زیر نظر اساتید با تجربه دانشگاه!

آموزش مجازی طراحی اشیا

یادگیری با فیلم ، تصویر و محتوای رایگان!

 دسترسی در هر زمان و مکان!

 
توضیحات کلی دوره 
 
توضیحات تصویری
 
فیلم های آموزشی
 
پرسش های متداول
 
نمونه آثار هنرجویان
 
راهنمای آموزشی

  روی عناوین بالا کلیک کن، تا محتوا برای شما نمایش داده شه.

در دوره غیرحضوری آموزش طراحی طبیعت بی جان ، اصول گام به گام طراحی پایه و ترسیم اجسام بی جان با مداد تدریس می شه. شناخت تنالیته و خاکستری ها، حجم پردازی ، تناسبات و طراحی از طبیعت بی جان ساده از جمله موضوعات نیمه اول ترمه. در نیمه دوم کشیدن موضوعاتی مثل شیشه ، پارچه و فلز  با مداد آموزش داده می شه. جلسات آموزشی شامل فیلم ، تصاویر ، کتاب رایگان ، توضیحات تئوریک و امکان رفع اشکال با استاده. هنرجو در روند ترم اصول پایه و مفیدی رو یاد می گیره تا برای تکنیک هایی مانند نقاشی سیاه قلم ، اب مرکب ، زغال یا مداد رنگی آماده بشه. نکات تدریس شده در این کلاس حاصل تجربه و بهره مندی از شیوه های تدریس موفقه. شرکت در ترم آموزش مجازی طبیعت بی جان، پیش از ورود به کلیه دوره های آموزش طراحی و نقاشی و به ویژه آموزش طراحی چهره در سامانه نقاشی رنگ هنر توصیه می شه.
 تعداد جلسات: ۸ جلسه به مدت یک سال
 نوع آموزش: مجازی و غیر حضوری
 با عضویت و ساخت حساب کاربری در سامانه رنگ هنر، دوره رو شروع کنید:

همین حالا دوره رو شروع کن

توضیحات تصویری بیشتر درباره ترم 

طراحی خطی از اجسام بیجان
 طراحی خطی از اجسام بیجان - اثر هنرجو معصومه هرمزی نژاد

طراحی خطی از اجسام و رعایت تناسبات در طبیعت بی جان یکی از موضوعات مهم این کلاس مجازیه. هنرجویان بر اساس محتوای آموزشی جلسه و ویدئوها به صورت غیر حضوری یاد می گیرن چطور خوب ببینن و خوب ترسیم کنن و تا در اینباره تجربه کافی رو به دست نیارن سراغ جلسات بعدی نمی رن! استاد اشکالات تناسباتی کارها رو به صورت تصویری روی کار هنرجو نشون می ده.

جدول تنالیته
 ترسیم جدول تنالیته - اثر هنرجو مرجان عالم زاده

جدول تنالیته و شناخت خاکستری ها رو هم به شکل مجازی آموزش می بینین! با کمک جدول تنالیته هنرجو یک آمادگی اولیه در ترسیم انواع خاکستری ها پیدا می کنه. ضمنا به این بهونه، اصول پایه ای مثل لایه به لایه کار کردن و حرکت از کمرنگ به پر رنگ رو یاد می گیره. تا زمانی که هنرجو به مهارت اجرای استاندارد نرسه، سراغ مبحث بعدی نمی ره.

طراحی از احجام هندسی
 طراحی احجام پایه با موضوع کره ، استوانه ، مخروط و مکعب

طراحی از احجام هندسی ساده یکی از مهمترین موضوعات آموزشی کلاس رو تشکیل می ده. ترسیم موضوعاتی مثل کره ، استوانه ، مخروط و مکعب یک چالش بسیار خوب پیش از انجام طراحی های پیچیده تره. در اینباره کلی نکته کاربردی و ویدئوی مفید داره که داخل جلسه خودش خواهید دید!

طراحی از کفش
 طراحی طبیعت بی جان با موضوع کفش - اثر هنرجو نسیمه ریکی

ترسیم و طراحی از اجسام مات رو در یک جلسه غیر حضوری یاد می گیرین. موضوعاتی مثل کوزه سفالی ، کفش و میوه از جمله سوژه های مات و نیمه مات هستن. کشیدن این موضوع ها فرصت خوبیه تا آثار زیبایی خلق کنین و از نتیجه کارهاتون حسابی لذت ببرین!

طراحی لیوان شیشه ای
 طراحی طبیعت بی جان با موضوع لیوان شیشه ای - اثر هنرجو مریم سینا

روش کشیدن اجسام شفاف و شیشه یکی از موضوعات بسیار مفیده که باعث می شه حساسیت هنرجو در دیدن سایه روشن ها خیلی بالاتر بره. به شما خواهیم گفت که چطور این کار رو انجام بدین و با تمرین به مهارت کافی دست پیدا کنین.

طراحی از پارچه با مداد
 طراحی طبیعت بی جان با موضوع پارچه - اثر هنرجو کوثر جامچی

طراحی از پارچه با مداد یکی از اون موضوعات کاربردی و پرطرفداره که درباره اون به قدر کافی کار خواهیم کرد. هنرجویان رنگ هنر انواع پارچه رو با مداد می کشن و اگر شیوه بااستاد رو انتخاب کرده باشن، آثارشون توسط استاد بررسی و رفع اشکال می شه. البته هنرجویان شیوه خودآموز هم امکان یکبار ارسال تمرین رو دارن.

طراحی کتری فلزی
 طراحی طبیعت بی جان با موضوع کتری فلزی - اثر هنرجو آقای محمدرضا علیزاده

روش کشیدن اجسام براق و فلزی هم یکی دیگه از موضوعات بسیار خوب و البته سخته که باعث می شه مهارت هنرجو در اجرای سایه روشن ها خیلی بیشتر بشه. در یک جلسه با کمک تصاویر و ویدئو به شما می گیم که چطور از اشیای براقی مثل کتری فلزی به خوبی کار کنید.

طراحی طبیعت بی جان
 طبیعت بی جان با موضوع ترکیب اجسام - اثر محسن ایرانی از استادان سامانه رنگ هنر

موضوع ترکیب اجسام در طراحی طبیعت بی جان نیازمند دونستن یک سری اصول خاص درباره قواعد ترکیب بندی و کمپوزیسیون در هنره. از اونجایی که این مورد خیلی تخصصیه، ما تا جایی که سخت و سنگین نباشه سعی می کنیم به زبان ساده قواعد مهم ترکیب بندی رو به شما آموزش بدیم.

همین حالا دوره رو شروع کن

آموزش طراحی

1) مدادهای  HB , 6B
2) تخته شاسی A4 و کاغذ سفید
3) پاکن اتودی نوک باریک
4) محوکن
5) تراش
6) کاتر

  برند پیشنهادی رنگ هنر برای کاغذ طراحی: Double A
  برندهای پیشنهادی برای مداد طراحی:  1) استدلر  2) بُرونزیل  3) فابرکاستل
  برند پیشنهادی سامانه رنگ هنر برای محوکن : کریتا کالر

طراحی از طبیعت بی جان برای شما مناسبه اگر:

  شناخت پایه ای و اصولی طراحی برای شما اهمیت داره!
  به دنبال یادگیری آسان و سریع طراحی مقدماتی هستین!
  تصمیم دارین سیاه قلم ، مداد رنگی یا چهره کار کنین!

  فیلم آموزش طراحی از اشیا بیجان  

فیلم معرفی دوره طراحی از طبیعت بی جان
بخشی از فیلم جلسه آخر دوره اجسام بیجان

جلسات دوره، شامل انواع فیلم حرفه ای آموزش طبیعت بی جان و طراحی اشیا ساده به زبان فارسی است. این ویدئوها توسط سامانه رنگ هنر تهیه، تولید و تدوین شدن تا ضمن حفظ بار آموزشی و زمانبندی مناسب، با صرف کمترین حجم اینترنت ، به سرعت بارگزاری بشن. شما پس از ثبت نام تا یک سال کامل، امکان دیدن فیلم ها در هر ساعتی از شبانه روز رو دارید. از موارد دیگه ای که در اختیار هنرجویان این دوره قرار می گیره می شه به نکات، نمونه تصاویر اجسام و کتاب رایگان pdf اشاره کرد. در پایان هر جلسه هم تمرین متناسب با محتوای درسی از هنرجو خواسته شده.

  پاسخ به پرسش های متداول  

چرا این دوره پیش نیازه؟

چون در اون مفاهیم طراحی پایه به شکلی اصولی با مداد آموزش داده می شه و مناسب همه افراد از مبتدی تا حرفه ایه. گذراندن این ترم باعث می شه تا هنرجو بازده بیشتری در سایر آموزشها و به خصوص تکنیک نقاشی داشته باشه. آموزش به صورت مجازی با استفاده از فیلم ، توضیحات، تصاویر و دانلود کتاب رایگان خواهد بود. هنرجوها این امکان رو دارن که بارها ویدئوها رو ببینن و به محتوای جلسات در هر زمان و مکانی دسترسی داشته باشن.

شیوه خودآموز یا بااستاد؟

آنالیز طراحی
 نمونه ای از آنالیز و یادداشت اشکالات توسط استاد

در هر دو شیوه به تمام محتوای آموزشی دسترسی دارید اما اگر نیازی به رفع اشکال کارهاتون و استفاده از تمامی امکانات آموزشی دارید، تردید نکنید! استادان سامانه رنگ هنر، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته نقاشی و مدرس دانشگاه هستند. طبیعتا حضور استاد می تونه در پیشرفت بیشتر هنرجو تاثیر گذار باشه، اما در غیر این صورت شیوه خودآموز برای شما مناسب خواهد بود. البته شیوه خودآموز هم امکان یک بار ارسال تمرین در هر ترم رو داره. حتی در مواردی مثل تصویر زیر، استاد روی کار هنرجو به صورت مجازی قلم می زنه که این هم از ویژگی های منحصر به رنگ هنره!

اصلاح طراحی
 نمونه ای از اصلاح و قلم زدن استاد روی کار هنرجو

هزینه دوره طبیعت بی جان چقدره؟

یک حساب کاربری بسازید و بعد در میز کار خودتون تمام هزینه ها و شهریه ها رو می بینید. هرچند آموزش هزینه نیست بلکه سرمایه گذاریه، اما شهریه نسبت به محتوا بسیار مناسبه.

همین حالا دوره رو شروع کن

  نمونه آثار برخی از هنرجویان  

مطالب مرتبط با طراحی طبیعت بی جان


پرسش های متداول
پرسش های متداول
راهنمای دوره ها
راهنمای انتخاب دوره
8 ترم در یک نگاه
دوره ها در یک نگاه
قوانین آموزشی
قوانین آموزشی