آموزش اسکیس

آموزش طراحی اسکیس با مداد

آموزش اسکیس به صورت اصولی!

 سریع، کارآمد و متنوع!

آموزش اسکیس

امکان رفع اشکال توسط استاد!

 زیر نظر اساتید با تجربه دانشگاه!

آموزش مجازی اسکیس

یادگیری با فیلم و تصویر!

 دسترسی راحت در هر زمان و مکان!

دوره مجازی آموزش طراحی به شیوه اسکیس، یک ترم متنوع و مفید برای کسانی است که طراحی سریع، با هاشور و اصطلاحا طراحی "دست آزاد" را دوست دارند! این دوره در حال حاضر شامل 4 جلسه است و اصول گام به گام اسکیس از موضوعاتی مانند منظره ، پرندگان ، فیگور و چهره را شامل می شود. دو جلسه اول از این دوره به اسکیس منظره و پرنده با مداد گرافیتی اختصاص دارد. جلسه دوم مربوط به اسکیس فیگور با کنته و زغال است. در جلسه چهارم نیز طراحی چهره با هاشور و رنگ های محدود، با استفاده از مداد رنگی آموزش داده می شود. این دوره ی غیر حضوری در مجموع شامل 7 ویدئوهای اسکیس با کیفیت HD، نمونه تصاویر متنوع، توضیحات آموزشی و همچنین امکان رفع اشکال توسط استاد است.
لازم به ذکر است که این ویدئوها قبلا در دوره های مختلف سامانه رنگ هنر ارائه شده اند اما به دلیل احترام به درخواست مخاطبان گرامی، این بار در قالب یک دوره مجزا و به صورت یکجا ارائه می شوند تا علاقمندان به هنر اسکیس نیز دوره ای متناسب با نیاز خود را تجربه کنند. نکات تدریس شده در این دوره می تواند درک هنرجو در طراحی از مدل زنده را بالا ببرد. در پایان ترم نیز، فرم ارزیابی عملکرد هنرجو برای هنرجویانی که نوع آموزش با استاد را انتخاب کرده اند ارسال می شود.
 پیش نیاز:  شرکت در این دوره به صورت مجزا برای عموم آزاد است. البته توصیه می شود که برای بازده بیشتر، قبلا دوره آموزش طراحی از طبیعت بی جان را در سامانه رنگ هنر گذرانده باشید تا آمادگی بیشتری برای درک مطالب دوره اسکیس داشته باشید.
 با عضویت و ساخت حساب کاربری در سامانه رنگ هنر، این دوره آموزشی را به صورت خودآموز یا بااستاد شروع کنید:

همین حالا دوره رو شروع کن

جلسه اول: اسکیس از منظره
جلسه دوم: طراحی اسکیسی از پرندگان
جلسه سوم: آموزش اسکیس فیگور با زغال و کنته
جلسه چهارم: اسکیس چهره با مداد رنگی

 

1) مداد طراحی گرافیتی
2) تخته شاسی A4 یا A3
3) کاغذ طراحی
4) زغال طراحی از نوع طبیعی (زغال مو)
5) مداد کنته و زغال طبیعی
6) کاتر یا تراش

  برند پیشنهادی اساتید رنگ هنر برای مداد رنگی:  مداد رنگی فابرکاستل پلی کروم
  پیشنهاد اساتید رنگ هنر برای کاغذ طراحی: کاغذ کاهی یا کاغذ پارس
  توجه: شما می توانید بر اساس علاقه خود و با هماهنگی استاد مربوطه، تغییراتی در ابزارهای این دوره ایجاد کنید!

دوره مجازی آموزش اسکیس برای شما مناسب است اگر:

  اگر از هیجان و سرعت در نقاشی لذت می برید!
  به دنبال یادگیری روش طراحی از مدل زنده هستید!
  می خواهید بر ترس خود غلبه کنید و شجاعانه طراحی کنید!

  فیلم معرفی دوره آموزش اسکیس

فیلم معرفی دوره اسکیس با ابزار مختلف

4 جلسه این دوره، شامل 7 فیلم حرفه ای به زبان فارسی است. این ویدئوها توسط سامانه رنگ هنر تهیه، تولید و تدوین شده اند تا ضمن حفظ بار آموزشی، زمانبندی مناسبی داشته و با صرف کمترین حجم اینترنت کاربران، به سرعت بارگزاری شوند. از دیگر مواردی که در اختیار هنرجویان این دوره قرار می گیرد می توان به نمونه تصاویر گام به گام و نکات آموزشی گوناگون اشاره کرد. در انتهای هر جلسه نیز تمرین های متناسب با محتوای درسی خواسته شده است. آثار هنرجویان شیوه با استاد توسط اساتید رنگ هنر بررسی و رفع اشکال می شود.

  پاسخ به پرسش های متداول

چرا یادگیری طراحی به شیوه اسکیس مهم است؟

یادگیری اسکیس از شما هنرمند شجاع تری می سازد! به عبارت دیگر در روند آموزشی این دوره یاد می گیرید تصمیم های طراحانه درستی را در زمانی نسبتا کوتاه بگیرید. همچنین روش مورد استفاده در این دوره برای به دست آوردن توانایی طراحی از مدل زنده نیز کاربرد دارد.

شیوه خودآموز را ثبت نام کنم یا بااستاد؟

هر چند در هر دو شیوه به تمام محتوای آموزشی دسترسی دارید اما ممکن است اساتید نکات مهم و بیشتری را بر اساس مشاهده کارهایتان به شما بگویند. اگر فرصت انجام تمرین دارید و تمایل به استفاده از تمامی امکانات آموزشی دارید، تردید نکنید! چرا که وجود استاد نیز یک امکان آموزشی مفید و مهم است. اساتید سامانه رنگ هنر، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته نقاشی، متخصص در زمینه امور هنری و مدرس دانشگاه هستند. بنابراین حضور استاد می تواند در پیشرفت بیشتر شما تاثیر گذار باشد. در غیر این صورت شیوه خودآموز برای شما مناسب خواهد بود.

چه ابزاری برای این دوره نیاز است؟

مداد گرافیتی، مداد کنته، زغال و مدادرنگی ابزارهای پیشنهادی هستتند اما اگر تمایل به استفاده از ابزار دیگری دارید، می توانید با استاد مربوطه هماهنگ کنید.

پرسش های متداول
پرسش های متداول
راهنمای دوره ها
راهنمای انتخاب دوره
8 ترم در یک نگاه
دوره ها در یک نگاه
قوانین آموزشی
قوانین آموزشی