برای مشاهده پاسخ، روی هر پرسش کلیک کنید

پاسخ: پس از تکمیل فرم عضویت توسط هنرجو، امکان دسترسی به پیش نمایش جلسات(دمو) فراهم شده و هنرجو می تواند پس از مطالعه قوانین آموزشی، از صفحه پروفایل خود، دوره مورد نظر و شیوه آموزش را انتخاب کرده و پس از آگاهی از مبلغ شهریه، به صورت آنلاین اقدام به واریز و ثبت نام نماید. پس از پرداخت، فعال سازی دوره به صورت آنی انجام می شود. هر دوره آموزشی شامل 8 جلسه بوده و جلسات هنرجو هر هفته(به انتخاب خودش) فعال شده و فعال سازی جلسات با پیامک و ایمیل به آگاهی وی می رسد. هر جلسه شامل فیلم های آموزشی، تصاویر، توضیحات، معرفی کتاب و تمرین است. برای هنرجویانی که نوع آموزش با استاد را ثبت نام کرده اند در پایان هر ترم برگه ارزیابی صادر می شود.

فرم ارزیابی هنرجویان
نمونه برگه ارزیابی پایان ترم

پاسخ: برای آگاهی از هزینه دوره ها لطفا با تکمیل فرم عضویت، در سامانه رنگ هنر به صورت رایگان عضو شوید. سپس در گام دوم، ترم مورد نظر و شیوه آموزش خود را انتخاب کرده و شهریه هر دوره را مشاهده کنید. شهریه دوره ها برای یک ترم 8 جلسه ای می باشد و نسبت به دوره های مجازی رایج در سامانه های دیگر و محتوای ارائه شده به هنرجو، بسیار مناسب و با صرفه است.

پاسخ: رویکرد آموزشی در سامانه رنگ هنر مدرک گرایانه نیست. در واقع بسیاری از به اصطلاح "مدارک" خارجی و داخلی در سایت های آموزش مجازی و حتی آموزش حضوری که به راحتی به شما پیشنهاد می شوند، صرفا جهت تبلیغات بوده و فاقد ارزش لازم است. به ویژه اینکه در زمینه هنری پیش از هر چیزی مهارت عملی شما ملاک موفقیت شماست و نه مدرک. ما در رنگ هنر به شما در صورت گذراندن 6 دوره آموزشی به صورت با استاد، و به شرط اینکه دست کم نتیجه نیمی از ارزیابی های شما با درجه "عالی" باشد، یک گواهی مهارت با امضای مدیران سامانه می دهیم. این گواهی عملکرد آموزشی شما را نشان می دهد و با توجه به کیفیت بالا و رعایت اصول آموزشی در رنگ هنر، نشان دهنده مهارت شما در زمینه هنرهای تجسمی است.

مدرک آموزش مجازی هنر
نمونه گواهی مهارت سامانه رنگ هنر

پاسخ: خیر! هنرجو در هر زمان و مکان قابلیت دسترسی به همه جلسات آموزشی خود را دارد و این دسترسی تا زمان اقدام برای ثبت نام دوره جدید، برای هر هنرجو فراهم است.

پاسخ: خیر. هنرجو با ثبت نام در هر دوره تنها امکان دسترسی آنلاین به محتوای جلسات را تا پایان دوره خود دارد. دانلود محتوای آموزشی طبق قوانین سایت به لحاظ اخلاقی و قانونی جایز نیست. با توجه به سرعت خوب سایت، بهینه سازی حجم و تدوین مناسب فیلم های آموزشی، سرعت بارگزاری محتوا و فیلم ها بسیار بالا می باشد و مقدار بسیار ناچیزی از حجم اینترنت کاربر را مصرف می کند.

پاسخ: بله اما بدیهیست که در این صورت ایمیلی از سامانه دریافت نخواهید کرد. در این صورت می توانید هنگام پر کردن فرم ثبت نام، با نام و نام خانوادگی خود(و ترجیحا ترکیب آن با یک شماره)، یک آدرس ایمیل صوری بسازید و در فیلد ایمیل وارد کنید. در غیر این صورت توصیه می کنیم اندکی وقت صرف کرده و یک حساب Gmail واقعی برای خود بسازید.

پاسخ: بله در صورتی که برای پرداخت آنلاین شهریه، یک کارت بانکی ایرانی داشته باشید می توانید به راحتی به صورت آنلاین شهریه خود را پرداخت و ثبت نام کنید. همچنین می توانید از آشنایان خود در داخل ایران بخواهید تا مرحله واریز شهریه شما را انجام بدهند. ضمنا امکان پرداخت شهریه به شماره حساب نیز وجود دارد. در این صورت مراحل انجام را از طریق صفحه تماس هماهنگ نمایید

پاسخ: بله. در حال حاضر هنرجو می تواند زمانبندی باز شدن جلسات را به خواست خود تنظیم کند. همچنین می تواند جلسات بعدی را زودتر فعالسازی کرده و حتی ترم آموزشی خود را زودتر از موعد تعیین شده به پایان برساند.

پاسخ: شیوه های با استاد و خودآموز به لحاظ محتوای آموزشی تفاوتی ندارند. اما در دوره خودآموز، امکان ارسال تمرین توسط هنرجو و رفع اشکال وجود ندارد. با حذف استاد از روند آموزش، هنرجوی خودآموز باید شخصا برای درک مطالب و انجام تمرین ها تلاش کند. البته این نوع آموزش، شهریه کمتری دارد. نوع آموزش با استاد نیز هزینه مناسبی دارد و آثار هنرجویان در هر جلسه توسط استادان رنگ هنر بررسی و رفع اشکال می شود. همچنین برای هنرجویان شیوه بااستاد در پایان هر ترم برگه ارزیابی صادر می شود. این روش مناسب افرادی است که به دنبال استفاده از همه امکانات آموزشی برای پیشرفت بیشتر هستند. در جدول زیر می توانید تفاوت میان این دو روش را بررسی نمایید:
جدول آموزشی رنگ هنر

پاسخ: هنرجو پس از ورود به پنل آموزشی خود و مطالعه درس، پرسش یا تمرین های خود را زیر جلسه مربوطه برای بررسی استاد ارسال می کند. ارسال تمرین تا سه جلسه آخر امکان پذیر می باشد. نکات لازم توسط استاد مربوطه نوشته شده و در صورت صلاحدید استاد، تمرین هنرجو جهت درک بهتر وی به صورت مجازی اصلاح می شود. در بخش زیر نمونه هایی از آنالیز و اصلاح کار هنرجویان را مشاهده می کنید:

پاسخ: نخست باید بدانید که آموزش نقاشی در سایت رنگ هنر بر اساس یک مکانیزم پیشرفته و چندرسانه ای، توسط فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد رشته ی نقاشی بنا شده است. هر جلسه آموزشی شامل توضیحات نوشتاری و تصویری، نمونه کار، ویدئوی آموزشی، معرفی کتاب و ارائه تمرین است. همچنین در صورت انتخاب نوع آموزش با حضور استاد، آثار هنرجویان هر جلسه توسط اساتید رفع اشکال می شود و برای درک بهتر، اشکالات تمرین هنرجو اصلاح شده و برای وی ارسال می شود. همه این ها "رنگ هنر" را متمایز و منحصر به فرد می کند.

پاسخ: بلی. این امکان وجود دارد. اما به شما رعایت ترتیب دوره ها و پیش نیازها را توصیه می کنیم. به عنوان مثال اگر تجربه ای در زمینه طراحی ندارید و قصد شرکت در دوره طراحی فیگور را دارید، بهتر است پیش از آن دوره های طبیعت بی جان و طراحی چهره را بگذرانید.

پاسخ: بله. طراحی، پایه ی همه هنرهای تجسمی است و شرکت در دوره های آموزش طراحی و نقاشی رنگ هنر می تواند برای تحصیل در رشته های دیگر مانند انیمیشن، کاریکاتور، مجسمه، طراحی لباس و ... نیز مفید واقع شود. به طور کل مخاطبین رنگ هنر، افراد فارسی زبان بالای 15 سالی هستند که در هر نقطه ای از داخل یا خارج کشور، به دنبال آموزش مجازی با کیفیت و موثر در زمینه هنر نقاشی و طراحی هستند.

دوره ها | پرسش های متداول | عضویت و ثبت نام | ورود
راهنمای کاربر