صفحه اصلی ›› مطالب آموزشی ››۷ نکته مهم درباره طراحی از فیگور

نکاتی کلیدی درباره روش طراحی از فیگور

نویسنده : محسن ایرانی | بخش : فیگور | تاریخ : سه شنبه, 28 دی 1395 ساعت: 05:01 | نظرات : 0 نظر

 در مطالب پیشین، نکاتی را درباره طراحی چهره یادآوری کردیم. این بار به مواردی درباره طراحی فیگور به عنوان یکی از موضوعات مهم طراحی و نقاشی خواهیم پرداخت. انجام این 7 مورد می تواند منجر به برنامه ریزی بهتر و پیشرفت بیشتر در طراحی فیگور شود.

طراحی سریع فیگور

1) تمرین طراحی سریع از حالت فیگور را فراموش نکنید. این تمرین خشکی طراحی شما را از بین برده و دست شما را سریع می کند. ذهن شما با طراحی در زمان محدود توان و ظرفیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

طراحی فیگور

2) در کنار طراحی سریع، تمرین طراحی زمان دار و طولانی مدت از مدل زنده را نیز فراموش نکنید. طراحی زمان دار فرصت مطالعه عمیق تری را ایجاد کرده و نکات بیشتری به شما یاد می دهد. پیش از شروع طراحی فیگور، مدل را نورپردازی کنید و برای طراحی از هر فیگور بیش از یک ساعت زمان صرف کنید.

طراحی فیگور

3) هنگام طراحی از فیگور به رابطه محورهای لگن، شانه و همچنین پای تکیه گاه توجه کنید. با رعایت این نکته دست ها و پاها در وضعیت درستی قرار می گیرند و ادامه ی طراحی آسان تر می شود.

طراحی فیگور

4) مطالعه آناتومی موضوعی جدا از طراحی است و شناخت شما از ساختار بدن را بیشتر می کند. برای شناخت آناتومی رجوع به آثار طراحی و استفاده از عکس می تواند مفید واقع شود. برای خود یک برنامه هفتگی تنظیم کنید و هر هفته روی یکی از اجزای بدن مطالعه کنید.

طراحی فیگور

طراحی تک خطی از دیوید هاکنی

5) روش های زیادی برای طراحی از یک فیگور وجود دارد. کلیشه ها بشکنید و هر از گاهی یکی از این روش ها را تجربه کنید. تمرکز بیش از اندازه روی یک روش یا ابزار خاص منجر به کلیشه شدن فیگور شده و تفکر و خلاقیت را از کار شما می گیرد. تصویر بالا یک طراحی به شیوه تک خطی از دیوید هاکنی است.

طراحی فیگور

ترکیب صفحه با فیگورهای سریع از محسن ایرانی

6) تمرین ترکیب چند فیگور در صفحه را انجام دهید. این تمرین به کار شما تنوع خوبی می دهد و شناخت بیشتری از اصول ترکیب بندی پیدا می کنید. برای انجام این تمرین ابتدا با ترکیب سه فیگور با اندازه های مختلف در صفحه شروع کنید. به عنوان مثال، طراحی بالا یک ترکیب صفحه از محسن ایرانی است.

7) مطالعه روی حجم فیگور با خمیر مجسمه سازی یا گل رُس می تواند درک ما نسبت به حجم اندام و ماهیچه ها را بهبود ببخشد. برای این کار از خمیرهای خشک نشونده استفاده کنید.

● برای یادگیری کامل طراحی فیگور می توانید در دوره آموزش طراحی فیگور سامانه رنگ هنر ثبت نام کنید.


انتشار و استفاده از این مطلب به لحاظ قانونی و اخلاقی در صورت ذکر نام نویسنده و آدرس سایت رنگ هنر بلامانع استنظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

  • 16 ÷ 2 = ?